Je hebt nu een vrijstelling voor onze pensioenregeling en je wilt deze graag houden. Onze nieuwe pensioenregeling wordt beter. Daarom is dit een goed moment om de regelingen te vergelijken. Zo weet je of je nog steeds in aanmerking komt voor vrijstelling.
Hoe heb jij het geregeld? Kies jouw situatie en lees verder.
Ik heb een eigen pensioenregeling bij een verzekeraar of PPI
We vragen je om na te denken of je de vrijstelling bij StiPP wilt houden. Hou d er rekening mee dat je hiervoor de regeling die je nu hebt mogelijk moet aanpassen. De nieuwe regeling van StiPP wordt namelijk beter. In 2026 vragen we je om aan te tonen dat je eigen regeling nog steeds gelijkwaardig (of beter) is aan de nieuwe pensioenregeling van StiPP. In november of december ontvang je alle informatie over hoe je dit aantoont. We wachten hiervoor namelijk nog op de uitwerking van de wet- en regelgeving over het aantonen van gelijkwaardigheid. Deze wordt rond 1 juli 2025 verwacht.
Ik ben aangesloten bij een ander bedrijfstak- of beroepspensioenfonds
Je hoeft de pensioenregeling die je nu hebt niet zelf te vergelijken met de nieuwe regeling van StiPP. Wij nemen contact op met het pensioenfonds waar jouw werknemers pensioen opbouwen. Omdat de nieuwe regeling van StiPP sterk verbetert, kan het zijn dat de regeling van jouw pensioenfonds niet meer gelijkwaardig is. Dan voldoet deze niet meer aan de eisen voor vrijstelling. De regeling kan dan mogelijk nog worden aangepast. Lukt dat niet, dan trekken we de vrijstelling in en gaan je werknemers bij StiPP pensioen opbouwen. Zodra we hier meer over weten, ontvang je daarover van ons een e-mail of brief. Je vindt de informatie dan ook op deze webpagina.